ثبت شرکت خاص - ثبت ارزان شرکت tag:http://binabli.ir 2020-12-02T11:08:53+01:00 mihanblog.com لینک 2020-11-28T09:15:35+01:00 2020-11-28T09:15:35+01:00 tag:http://binabli.ir/post/85 سامان حسنی ثبت تخصصی برندثبت برند سریع و ارزانثبت برند سریع و آنلاینثبت برند سریع و تضمینیثبت برند سریع و تخصصیثبت برند ارزان و سریعثبت برند ارزان و فوریثبت برند ارزان و تضمینیثبت برند ارزان و تخصصیثبت برند فوری و ارزان ثبت تخصصی برند

ثبت برند سریع و ارزان

ثبت برند سریع و آنلاین

ثبت برند سریع و تضمینی

ثبت برند سریع و تخصصی

ثبت برند ارزان و سریع

ثبت برند ارزان و فوری

ثبت برند ارزان و تضمینی

ثبت برند ارزان و تخصصی

ثبت برند فوری و ارزان
]]>
لینک 2020-11-14T05:17:36+01:00 2020-11-14T05:17:36+01:00 tag:http://binabli.ir/post/84 سامان حسنی ثبت شرکت سریع و ارزانثبت شرکت سریع و تخصصیثبت شرکت ارزان و تضمینیثبت شرکت فوری و تضمینیثبت شرکت آنلاین و تخصصیثبت سریع برندثبت تخصصی برند ثبت شرکت سریع و ارزان

ثبت شرکت سریع و تخصصی

ثبت شرکت ارزان و تضمینی

ثبت شرکت فوری و تضمینی

ثبت شرکت آنلاین و تخصصی

ثبت سریع برند

ثبت تخصصی برند

]]>
لینک 2020-11-11T05:29:10+01:00 2020-11-11T05:29:10+01:00 tag:http://binabli.ir/post/83 سامان حسنی ثبت ارزان برند و لوگوثبت شرکت تضمینی و سریعثبت شرکت تخصصی و ارزانثبت شرکت تخصصی و تضمینیثبت شرکت ارزان و سریعثبت شرکت ارزان و تضمینیثبت شرکت فوری و آنلاین ثبت ارزان برند و لوگو

ثبت شرکت تضمینی و سریع

ثبت شرکت تخصصی و ارزان

ثبت شرکت تخصصی و تضمینی

ثبت شرکت ارزان و سریع

ثبت شرکت ارزان و تضمینی

ثبت شرکت فوری و آنلاین

]]>
لینک 2020-11-02T05:56:40+01:00 2020-11-02T05:56:40+01:00 tag:http://binabli.ir/post/81 سامان حسنی ثبت شرکت ارزان و تضمینیثبت شرکت فوری و تضمینیثبت شرکت آنلاین و تخصصیثبت سریع برندثبت تخصصی برندثبت برند ارزان و سریع ثبت شرکت ارزان و تضمینی

ثبت شرکت فوری و تضمینی

ثبت شرکت آنلاین و تخصصی

ثبت سریع برند

ثبت تخصصی برند

ثبت برند ارزان و سریع
]]>
لینک 2020-10-24T09:41:42+01:00 2020-10-24T09:41:42+01:00 tag:http://binabli.ir/post/79 سامان حسنی مشاوره ثبت برندثبت برند حقوقیثبت شرکت با کمترین هزینهثبت شرکت مشاوره ثبت برند

ثبت برند حقوقی

ثبت شرکت با کمترین هزینه

ثبت شرکت
]]>
لینک 2020-10-21T03:23:41+01:00 2020-10-21T03:23:41+01:00 tag:http://binabli.ir/post/70 سامان حسنی ثبت شرکت حقوقیثبت شرکت آنلاینثبت شرکتثبت شرکت سریعاستعلام ثبت شرکتثبت شرکت فوریثبت شرکت خدماتیثبت شرکت چند منظوره راهنمای ثبت شرکت حسابرسی ثبت شرکت حقوقی

ثبت شرکت آنلاین

ثبت شرکت

ثبت شرکت سریع

استعلام ثبت شرکت

ثبت شرکت فوری

ثبت شرکت خدماتی

ثبت شرکت چند منظوره

راهنمای ثبت شرکت حسابرسی
]]>
لینک 2020-10-20T09:35:48+01:00 2020-10-20T09:35:48+01:00 tag:http://binabli.ir/post/78 سامان حسنی خدمات ثبت شرکتخدمات ثبت شرکت بین المللیخدمات ثبت شرکت بازرگانیخدمات ثبت شرکت حسابرسیثبت برندثبت برند ارزانثبت برند فوریراهنمای ثبت برند خدمات ثبت شرکت

خدمات ثبت شرکت بین المللی

خدمات ثبت شرکت بازرگانی

خدمات ثبت شرکت حسابرسی

ثبت برند

ثبت برند ارزان

ثبت برند فوری

راهنمای ثبت برند


]]>
اشکال مختلف علائم قابل ثبت برند آرایشی بهداشتی 2020-10-15T04:26:30+01:00 2020-10-15T04:26:30+01:00 tag:http://binabli.ir/post/76 سامان حسنی آرایش و فرهنگ زیبایی به عواملی می پردازد که باعث تجلی بیشتر زیبایی و افزایش جذابیت شخص در نزد دیگران می شود. این عوامل ، می تواند تکنیک های صحیح آرایش و پیرایش باشد .از آن جایی که زیبایی ابعاد مختلفی دارد و از این لحاظ که نوع بشر همواره در پی رسیدن به زیبایی مطلوب است ، برندهای مربوط به لوازم آرایشی بهداشتی نیز پیوسته در حال گسترش می باشند.تولید کنندگان برند لوازم آرایشی بهداشتی برای اینکه بتوانند در این عرصه رقابتی سالم داشته باشند ، باید به این نکته توجه داشته باشند که حق استعمال انحصاری

آرایش و فرهنگ زیبایی به عواملی می پردازد که باعث تجلی بیشتر زیبایی و افزایش جذابیت شخص در نزد دیگران می شود. این عوامل ، می تواند تکنیک های صحیح آرایش و پیرایش باشد .
از آن جایی که زیبایی ابعاد مختلفی دارد و از این لحاظ که نوع بشر همواره در پی رسیدن به زیبایی مطلوب است ، برندهای مربوط به لوازم آرایشی بهداشتی نیز پیوسته در حال گسترش می باشند.

تولید کنندگان برند لوازم آرایشی بهداشتی برای اینکه بتوانند در این عرصه رقابتی سالم داشته باشند ، باید به این نکته توجه داشته باشند که حق استعمال انحصاری علامت تجاری، فقط برای کسی شناخته خواهد شد که علامت خود را به ثبت رسانیده باشد. بنابراین ، یک علامت تجاری یا اصلاحاَ برند در صورتی که به ثبت نرسیده باشد و یا حداقل تقاضای ثبت آن مطرح نشده باشد، ممکن است مورد کپی برداری ، تقلید ، استعمال و به طور کلی جعل رقبای تجاری قرار گیرد. در چنین شرایطی ، جز در مواردی خاص همچون مشهور بودن علامت تجاری، هیچ محکمه ای از مشروعیت حق مالک واقعی دفاع نمی کند.
زمانی که موضوع ثبت نمودن برند مطرح می شود ، یکی از سوالات اساسی این است که شرکت ها در هنگام انتخاب یک علامت تجاری، چه نکاتی را باید در در نظر داشته باشند ؟
در این مقاله مفصلاَ به این سوال پاسخ داده شده است. شایان ذکر است ، خوانندگان محترم ، جهت کسب اطلاعات تکمیلی در این رابطه می توانند به مقالات ذیل نیز مراجعه نمایند :
- 5 مرحله ثبت علامت تجاری در ایران
- نحوه تقاضا و ثبت برند
- استعلام برند قبل ازثبت
- هزینه ثبت برند
• چه علائمی ، علائم تجاری و صنعتی محسوب می شوند ؟

ماده 1 قانون ثبت علائم تجاری و اختراعات در تعریف علامت تجاری چنین مقرر می دارد :
" علامت تجاری عبارت از هر قسم علامتی است اعم از نقش ، تصویر ، رقم ، حرف ، عبارت ، مهر ، لفاف و غیر آن که برای امتیاز و تشخیص محصول صنعتی ، تجاری یا فلاحتی اختیار می شود. ممکن است یک علامت تجاری برای تشخیص امتیاز محصول جماعتی از زارعین یا ارباب صنعت و یا محصول یک شهر و یا یک ناحیه از مملکت اختیار شود ."
از ماده فوق مستفاد می شود که نوع علامت جنبه حصری ندارد ، بلکه می تواند با توجه به ابتکار افراد برای شناسایی محصولات واحدهای تولیدی ، صنعتی یا خدماتی مانند حمل و نقل زمینی ، هوایی یا دریایی به صورت کلمات ، حروف ، ارقام باشد.
همچتیت، علائمی که سازنده یک محصول روی کالای خود قرار می دهد ، علامت صنعتی محسوب می شود. این محصول می تواند کالای تمام شده یا ناتمام باشد ، با این حساب یک کالای تجاری ممکن است طی فرآیند تکوین خود ، چندین مارک متعلق به سازندگان مختلف را همراه داشته باشد. یک شرکت که تولیدات متنوع دارد ، ممکن است روی هر کالای خود علامت خاصی قرار دهد ، مانند علائمی که بر محصولات مختلف یک شرکت تولیدکننده کالاهای بهداشتی قرار می گیرد ، اما همین شرکت تنها یک علامت تجاری دارد.
• خصوصیات علائم تجاری و صنعتی و اشکال مختلف آن

علامت تجاری یک ابزار بازاریابی است و می تواند اگر با دقت و با توجه به روانشناسی اجتماعی و فضای اقتصادی حاکم بر جامعه برگزیده شود جذابیت موسسه و کالای آن را در افکار عمومی افزایش دهد.
بارزترین خصیصه علائم تجاری و صنعتی ، قدرت تمایز بخشی آن است. به این معنا که هر علامت تجاری باید بتواند کالا یا خدمات اشخاص حقیقی و یا حقوقی را از هم متمایز سازد. اگر علامتی قادر نباشد کالا یا خدمات موسسه ای را از کالاها و خدمات موسسه و یا موسسات دیگر متمایز سازد قانوناَ قابل ثبت نیست. بنابراین علامت نباید نشان ساده ای باشد که هر کس بتواند آن را استعمال کند یا آن که به صورتی باشد که با خود جنس اشتباه شود و از این نظر نشان های ذیل را نمی توان برای علامت تجاری استفاده کرد :
الف- اسامی عام که مختص به نوع به خصوصی از کالا نباشد. مثلاَ کلمه " صابون " را نمی توان به عنوان علامت برای محصول صابون انتخاب نمود.
ب- اوصاف اجناس را نمی توان به عنوان علامت تجاری انتخاب کرد. مثلاَ عطر "خوشبو" برای محصولات عطر .
ج- نشانی های ساده مانند رنگ های عادی یا خط مستقیم را نباید به عنوان علامت انتخاب نمود مگر آن که از ترکیب آن ها تصویر ابتکاری به وجود آید.
علامت تجاری برای اینکه قابلیت ثبت داشته باشد، باید تازگی داشته و برای جنسی که به کار می رود ، علامتی جدید باشد. در واقع ، " جدید بودن " و " تازگی داشتن " دو عنصری است که علامت تجاری باید آن را به همراه داشته باشد. لذا علائمی را که قبلاَ به ثبت رسیده اند را نمی توان به عنوان علامت تجاری انتخاب کرد. البته لازم به توضیح است که ممکن است علامتی قبلاَ وجود داشته ، ولی موضوع آن با موضوع علامت مورد تقاضای ثبت تفاوت داشته باشد که در این صورت علامت تجاری در موضوع مورد درخواست اگر تازگی داشته باشد ، قابل ثبت است. به طور مثال اگر علامت بیک که برای خودکار قبلاَ به ثبت رسیده متعاقباَ برای ادوکلن یا لوازم آرایش انتخاب و از اداره ثبت علایم تقاضای ثبت آن شود ، این علامت برای معرفی ادوکلن و نظایر آن تازگی دارد ؛ زیرا برای مصرف کنندگان و مشتریان شبهه ای ایجاد نخواهد کرد و سبب گمراهی در معرفی محصول نخواهد شد.
معمولاَ در انتخاب علامت تجاری، صنعتی یا خدماتی سعی می شود که طرح آن جنبه ابتکاری داشته باشد تا توجه عموم و مشتریان را به خود جلب کند. ولی در قانون سابق و فعلی تصریح به ابتکاری بودن علائم تجاری نشده است. بنابراین وصف ابتکار ، قانوناَ رکن اساسی یا شرط اعتبار علامت تجاری محسوب نمی گردد و فقدان وصف ابتکار نمی تواند مانع ثبت علامت باشد یا مورد اعتراض ثالث قرار گیرد.
اضافه می شود ، علامت تجاری نباید گمراه کننده باشد. به این معنا که علامت نباید مشتری را از لحاظ جنس یا مبدا تولید محصولات دچار اشتباه سازد.
حال با توجه به آنچه گفته شد، سوالی که مطرح می شود آن است که اشکال مختلف علائم تجاری قابل ثبت کدامند ؟
در نظام حقوقی ایران طبق بند الف ماده 30 قانون ثبت اختراعات ، طرح های صنعتی و علائم تجاری ، هر گونه نشانی که قابل روئت باشد به عنوان علائم تجاری پذیرفته شده است و هر نوع شکل و علامتی ممکن است علامت تجاری باشد. لذا نقش، تصویر ، رقم ، حرف ، عبارات ، مهر ، لفاف ، هر گونه رنگ ، شعار ، کلمات قصار ، کلمات موزون و عکس و طرح چهره یک انسان یا حیوان ، گل و گیاه ، مناظر طبیعی و حتی عکس خود تاجر یا تولید کننده یا طراح لباس مردانه یا زنانه و امثال آن می تواند علامت تجاری باشد.
بنابراین، علائم متمایز کننده کالاها ، خدمات و شرکت ها بسیار متنوع بوده و می تواند در اشکال و کلمات مختلف عرضه گردد. برای روشن شدن بیشتر مطلب ذیلاَ به نشانه هایی که به عنوان علائم تجاری و صنعتی قابلیت آن را دارند که قانوناَ تحت حمایت قرار گیرند می پردازیم.
1- علائم بیانی و قابل نوشتن :
این علائم حدود هشتاد درصد از علائم را تشکیل می دهد و نقطه اشتراک آن ها این است که از حروف الفبا تشکیل شده اند.
1-1- واژه های زبان رایج
در این روش ، معمولاَ از لغات زبان رایج برای ساختن یک علامت تجاری استفاده می گردد. در این جا الزامی برای برگزیدن یک کلمه جدید وجود ندارد ، همین قدر که واژه بتواند به اندازه کافی موضوع کالا یا خدمات را مشخص سازد مناسب است. مانند علامت تجاری صابون عروس .
2-1 نو واژه ( نئولوژیسم )
در این جا منظور کلماتی است که توسط شرکت صاحب علامت به وجود آمده و فاقد مفهوم است. مانند کداک (Kodak) و یا واژه ای قدیمی است و در آن ابداعاتی صورت گرفته ، مانند ورتالین (vegetaline) که از کلمه " گیاهی " گرفته شده است.
گرایش به نئولوژی ( استفاده از لغات جدید یا قدیم در مفهوم نوین ) در گزینش علامت تجاری نیز بسیار رایج شده ، چرا که دو مزیت دارد : اول اینکه اشاره به محصول دارد ، بدون آن که به تشریح آن بپردازد ، دوم اینکه این گونه واژه ها عمدتاَ خصوصیت بین المللی داشته و به دلیل بهره گیری از تلفظ و آهنگ زبان های غالب ، به آسانی قابل ثبت در خارج می باشند ، برای مثال در زمینه اینترنت و تلفن موبایل گرایش به واژه های ابداعی به صورت مد روز در آمده است ، یاهو(Yahoo) و کل کو (kelkoo) نمونه هایی از این نوع واژه هاست.
2- اعداد
استفاده از اعداد ، اغلب به عنوان علامت تجاری به ویژه برای تولید کالا و اجناس به صورت سری ، بسیار رایج است. به طوری که امروزه بسیاری از اعداد برای مردم کشورهای مختلف ، در چهارچوب ملی و گاه بین المللی ، یاد آور یک کالا و خدمات است . علائم شماره 5 و 19 برای عطر شانل نمونه هایی از هزاران شماره هایی است که برای تمایز کالاهای مختلف به کار رفته اند. االبته اشکال عمده انتخاب اعداد در این است که ارقام پایین تر از ده هزار اغلب ثبت شده است. به عبارت دیگر این علائم ، به ویژه برای برخی کالاها به علت ثبت قبلی به سختی در دسترس قرار دارند.
3- حروف
حروف نیز دارای همان مزایا و معایب ارقام است . از میان حروف بسیار شناخته شده می توان از pi برای عطر و از B.M.V برای اتومبیل یاد کرد.
4- علائم تصویری
این گونه علائم شامل لوگوها و تصاویری است که تبلور محصول یا خدمات موسسه هستند. مانند کفش بلا با تصویر اسب و تصویر تمساح روی پیراهن مارک لاگوست .
5- اشکال ، لفافه و ظروف
اینگونه از علائم که مربوط به شکل و لفافه یا پوشش و ظرف کالاها و حتی خدمات هستند به طور روزافزونی افزایش می یابند . این وضعیت به ویژه در عطریات بیشتر به چشم می خورد.
حال ممکن است این سوال پیش آید که آیا در ایران نشان های صوتی یا بویایی را نیز می توان به ثبت رساند ؟
همان طور که اشاره شد ، بر طبق بند الف ماده 30، علامت تجاری باید قابلیت روئت داشته باشد . بنابراین قانون نشان های صوتی یا بویایی را علامت تجاری ندانسته است. چرا که انسان هنوز به دستگاهی مجهز نیست که به وسیله آن بتواند تفاوت اندک بوها را تشخیص دهد و به علاوه ثبت برخی از بوها شاید غیرممکن باشد ، مثلاَ آیا ثبت بوی گل رز برای یک عطر از یک موسسه ، دیگر شرکت ها را از تولید عطری با بوی گل رز محروم نمی سازد ؟
بنابراین ، اگر شخصی در ایران خواستار ثبت علائم صوتی یا بویایی و امثال آن باشد، طبق قانون مزبور درخواست وی پذیرفته نیست.
ناگفته نماند که ، برخی از علائم به دلایل عام ( همچون علامتی که خلاف نظم عمومی باشد ) و یا به دلایل خاصی ( مانند استفاده از علامت رسمی یک کشور ) نمی توانند به عنوان علامت تجاری و صنعتی به ثبت برسند . همچنین علامت موسسات رسمی مانند هلال احمر و کلمات یا عباراتی که موهم انتساب به مقامات رسمی ایران باشند مانند دولتی و امثال آن را نمی توان به عنوان علامت تجاری اختیار نمود و یا آن ها ا یکی از اجزاء یک علامت تجاری قرار داد.
بالاخره باید یاد آوری نمود که نمی توان از علائم پرچم های رسمی مثل حلقه های پرچم المپیک یا پرچم های ملی به عنوان علامت تجاری استفاده یا از آن ها تقلید کرد.
]]>
هفت خصوصیت ثبت علامت تجاری جمعی 2020-10-15T04:23:45+01:00 2020-10-15T04:23:45+01:00 tag:http://binabli.ir/post/75 سامان حسنی علامت تجاری را می توان به سه دسته علائم خدماتی ، علائم تصدیقی و علائم جمعی طبقه بندی کرد. منظور از علائم جمعی ، نشان ، برچسب ، کلمه یا عبارت یا هر علامت دیگری است که نشان می دهد کالاهای تولید شده یا خدمات ارائه شده مربوط به اعضای یک سازمان یا اتحادیه خاص است. به طور مثال حروف " ILGWU" روی هر پیراهنی باشد نشان می دهد که این پیراهن از تولیدات اعضای یک اتحادیه بین المللی تولید کننده لباس می باشد و بدین وسیله این پیراهن را از آن هایی که اشخاص خارج از اتحادیه تولید می کنند ممتاز می سازد.در تعری

علامت تجاری را می توان به سه دسته علائم خدماتی ، علائم تصدیقی و علائم جمعی طبقه بندی کرد. منظور از علائم جمعی ، نشان ، برچسب ، کلمه یا عبارت یا هر علامت دیگری است که نشان می دهد کالاهای تولید شده یا خدمات ارائه شده مربوط به اعضای یک سازمان یا اتحادیه خاص است. به طور مثال حروف " ILGWU" روی هر پیراهنی باشد نشان می دهد که این پیراهن از تولیدات اعضای یک اتحادیه بین المللی تولید کننده لباس می باشد و بدین وسیله این پیراهن را از آن هایی که اشخاص خارج از اتحادیه تولید می کنند ممتاز می سازد.

در تعریف دیگری از علامت جمعی آمده است : علامت جمعی علائمی می باشند که مربوط به انجمن هایی هستند که اعضا به دلیل برخی ویژگی ها و خصوصیات برجسته ، خود را با این علائم معرفی می کنند . مانند انجمن های مهندسی ، حسابداری و غیره
شایان ذکر است ، در ماده 7 بند 1 کنوانسیون پاریس علائم تجاری جمعی ، پیش بینی و پذیرفته شده است و هر کشور عضو اتحادیه متعهد است که علائم تجاری مربوط به انجمن هایی را که موجودیت آن ها در کشور مبدا برخلاف قوانین نباشد ، پذیرفته و از آن ها حتی در صورت نداشتن موسسه صنعتی یا تجاری حمایت نمایند.
این اتحادیه عموماَ اتحادیه های تولیدکنندگان و سازندگان و توزیع کنندگان ، فروشندگان یا سایر تجار کالاهایی هستند که در یک کشور ، ناحیه یا محل معینی فعالیت می کنند. علائم جمعی نیز برای تشخیص کالای این قبیل جماعات از کالای دیگران به کار می رود.
با توجه به آنچه گفته شد ، در این مطلب به بررسی خصوصیات ثبت علامت تجاری جمعی می پردازیم. در این رابطه مقالات ذیل را نیز می توانید مطالعه نمایید :
- ثبت علامت تجاری ( برند ) فردی و جمعی
- مواد قانونی راجع به ثبت علامت تجاری جمعی
- ثبت اظهارنامه ی علامت جمعی
• خصوصیات ثبت علامت تجاری جمعی

برای ثبت علامت جمعی تسلیم اظهارنامه ضروری است. مطابق ماده 137 آئین نامه اجرایی، در ثبت کردن علامت جمعی رعایت موارد زیر ضروری است :
یک – اظهارنامه ثبت در صورتی پذیرفته خواهد شد که مطابق ماده 42 قانون مذکور ، در اظهارنامه به " جمعی بودن علامت " اشاره شده و نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از آن نیز ضمیمه اظهارنامه گردد ؛
دو – در ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی ، باید خصوصیات مشترک یا کیفیت کالاها و خدمات تولیدی در یک منطقه جغرافیایی معین یا مورد تایید که تحت آن خصوصیات ، اشخاص می توانند از علامت مذکور استفاده کنند و همچنین ضمانت اجراهای مربوط به عدم رعایت شرایط و ضوابط یاد شده تعیین گردد ؛
سه- آگهی ثبت علامت جمعی پس از پذیرش ، با ذکر خلاصه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت ، انجام خواهد شد ؛
چهار- هر گونه تغییر در ضوابط و شرایط حاکم بر استفاده از علامت جمعی اعلام گردد باید در دفتر ثبت قید شود. البته تغییرات مذکور قبل از ثبت ، هیچ گونه اثری نخواهد داشت ؛
پنج- تغییر در مالکیت ثبت علامت تجاری جمعی یا حق مالکیت ناشی از تسلیم اظهارنامه مربوط، اصولاَ امکان پذیر است و به درخواست هر ذینفع ، از اداره مالکیت صنعتی انجام خواهد شد و به ثبت خواهد رسید. در این صورت به استثنای تغییر در مالکیت اظهارنامه ، طبق ماده 48 ق- ث- ا- ط- ع ، توسط اداره ثبت مالکیت صنعتی ، تغییرات درخواست شده آگهی می شود.
تغییر در مالکیت ثبت علامت فردی یا جمعی در صورتی که در مواردی مانند ماهیت ، مبدا ، مراحل ساخت ، خصوصیات یا تناسب با هدف کالاها یا خدمات ، سبب گمراهی یا فریب عمومی می شود معتبر نیست. تغییر در مالکیت علامت تجاری فردی ، جمعی و اظهارنامه نسبت به اشخاص ثالث وقتی موثر است که درخواست تغییر به اداره ثبت مالکیت صنعتی تسلیم شود.
شش- علاوه بر مالک علامت جمعی ثبت شده ، سایر اشخاص نیز می توانند با رعایت شرایط و ضوابط مربوط، از علامت یاد شده استفاده نمایند.
هفت- متقاضی مکلف است گواهی لازم در زمینه مشخصات اظهارنامه ثبت علامت جمعی و شرایط و ضوابط استفاده از علامت جمعی و خصوصیات مشترک یا کیفیت کالاها و خدمات تولیدی ، در یک منطقه جغرافیایی معین یا مورد تایید که تحت مشخصات مزبور اشخاص می توانند از علامت مذکور استفاده کنند و ضمانت اجرای آن را از اتحادیه ها ، صنوف ، مقام صلاحیت دار یا دستگاه مرتبط، بر طبق بند ب مفاد ماده 30 و ماده 42 ق- ث- ا- ط- ع و تبصره ماده 137 آئین نامه اجرایی آن ، اخذ و به مرجع ثبت تسلیم نماید ؛ زیرا مارک یا علامت جمعی برخلاف مارک و علامت فردی یا اختصاصی، مخصوص یک فرد یا شخص نیست بلکه مربوط به خصوصیات مشترک یا اشتراک کیفی کالاها و خدمات تولیدی یک منطقه جغرافیایی معین و اصناف یا مشاغل و حرف تولیدات صنعتی ، کشاورزی یا خدمات تولیدی با اوصاف مشترک است. لذا علامت جمعی مختص و مرتبط به اتحادیه ها و اصناف یا گروهی ، در تولیدات با اوصاف مشترک است و متقاضی ثبت علامت جمعی به نمایندگی صنف خاص و شرایط مورد قبول آن ها اقدام خواهد کرد. بنابراین اخذ گواهی اتحادیه یا صنف که حاکی از قبول مشخصات اظهارنامه و شرایط و ضوابط استفاده از علامت جمعی و تایید خصوصیات و کیفیت تولیدات یا خدماتی و ارائه آن است ، برای ثبت کردن علامت جمعی ضروری است و این ضرورت ناشی از خصوصیات و ماهیت مارک یا علامت جمعی است که در بسیاری از کشورهای صنعتی جهان از جمله در کشور فرانسه برابر ماده 1- 715 قانون مالکیت فکری و صنعتی به این موضوع توجه خاص شده است.
اظهارنامه جمعی به همان ترتیبی که در اظهارنامه فردی و شخصی مقرر است ، مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت عدم اعتراض یا رد اعتراض، چنانچه اداره مالکیت صنعتی تشخیص دهد که شرایط قانونی در اظهارنامه رعایت شده است علامت را در دفتر مخصوص ثبت کرده و آگهی مربوط به ثبت را منتشر و گواهی نامه ثبت صادر خواهد کرد و از جهت مدت اعتبار و تمدید اعتبار گواهی نامه و آثار حقوقی با علامت فردی و شخصی تفاوتی ندارد.
هر ذی نفع می تواند از دادگاه ابطال ثبت علامت را درخواست نماید. در این صورت باید ثابت کند که شرایط مقرر شده در قانون رعایت نشده است. علاوه بر موجبات ابطال مذکور ، هر گاه خواهان ثابت کند که مالک علامت ثبت شده از آن به تنهایی و یا برخلاف ضوابط ، از آن استفاده کرده و یا اجازه استفاده از آن را صادر می کند یا به نحوی از علامت جمعی استفاده کند یا اجازه استفاده از آن را بدهد که موجب فریب مراکز تجاری یا عمومی نسبت به مبدا و یا هر خصوصیت مشترک دیگر کالا و خدمات مربوط گردد ، دادگاه علامت جمعی را باطل خواهد نمود .

]]>
لینک 2020-10-11T08:04:42+01:00 2020-10-11T08:04:42+01:00 tag:http://binabli.ir/post/74 سامان حسنی dramasmanekiccbjnosazimadares-lrrezadesignsmriqompcsokootestaniranmdn dram

asmane

kiccbj

nosazimadares-lr

rezadesign

smri

qompc

sokootestan

iranmdn
]]>
لینک 2020-10-04T03:47:43+01:00 2020-10-04T03:47:43+01:00 tag:http://binabli.ir/post/73 سامان حسنی khssshkhz-ibtowebsepantakrfnptermisfengdaythaqib khsssh

khz-ibto

websepanta

krfn

pterm

isfengday

thaqib
]]>
ثبت نام شرکت های خصوصی 2020-09-30T07:48:05+01:00 2020-09-30T07:48:05+01:00 tag:http://binabli.ir/post/72 سامان حسنی یکی از دسته بندی هایی که در رابطه با شرکت ها تجاری وجود دارد، از طریق شخصیت موسسین و سرمایه گذاران آن می باشد. در واقع شرکت ها از نظر شخصیت تشکیل دهندگان آن به دو دسته شرکتهای دولتی و شرکت های خصوصی تقسیم می شوند.شرکت های دولتی: این مجموعه ها واحد های سازمانی مشخصی هستند که با اجازه قانون به صورت شرکت ایجاد شده و تمام یا دست کم بیش از 50% از سرمایه آن متعلق به دولت باشد. اعم از اینکه ابتدا دولت آن را تشکیل داده باشد یا بر اثر ملی شدن، تمام سهام آن به دولت انتقال داده شده باشد (مثل شرکت ملی

یکی از دسته بندی هایی که در رابطه با شرکت ها تجاری وجود دارد، از طریق شخصیت موسسین و سرمایه گذاران آن می باشد. در واقع شرکت ها از نظر شخصیت تشکیل دهندگان آن به دو دسته شرکتهای دولتی و شرکت های خصوصی تقسیم می شوند.

شرکت های دولتی: این مجموعه ها واحد های سازمانی مشخصی هستند که با اجازه قانون به صورت شرکت ایجاد شده و تمام یا دست کم بیش از 50% از سرمایه آن متعلق به دولت باشد. اعم از اینکه ابتدا دولت آن را تشکیل داده باشد یا بر اثر ملی شدن، تمام سهام آن به دولت انتقال داده شده باشد (مثل شرکت ملی نفت ایران).

شرکت های خصوصی: بنا بر تعریفی که از شرکت های دولتی ارائه گردید تمامی مجموعه هایی که بر خلاف قوانین شرکت های دولتی تاسیس گردند و بیش از 50 % سرمایه آنها توسط افراد حقیقی و حقوقی غیر دولتی تامین گردد، شرکت خصوصی هستند (ولو آنکه مدیریت آن ها با دولت باشد که البته در این شرایط دولت شبه دولتی محسوب می گردد).

شرکت های خصوصی معمولا ماحصل شراکت افرادی است که به دنبال دستیابی به اهدافی مشترک اقدام به ثبت شرکت می نماید. البته تمامی شرکت ها برای اینکه از نظر قانون رسماً شناسایی شوند می بایست مراحل قانونی ثبت را به انجام برسانند و در دفاتر اداره ثبت شرکت ها به ثبت قانونی برسد.

یکی دیگر از مهمترین موارد ثبت شرکت، موضوع شرکت می باشد که در واقع دلیل اصلی ثبت شرکت، فعالیت در این موضوع است. موضوع شرکت در واقع تعیین کننده اهداف و هدف گیری های اصلی شرکت است. با توجه به موضوع شرکت، روابط شرکاء و میزان سرمایه و... می بایست از میان یکی از قالب هایی که در قانون تجارت برای شرکت های تجاری در نظر گرفته شده است، یکی از قالب های مناسب را انتخاب نمایند.

بنا بر ماده 20 قانون تجارت قالب های رایج عبارتند از: "شرکت سهامی عام و خاص، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت مختلط غیر سهامی، شرکت مختلط سهامی، شرکت نسبی، شرکت تعاونی تولید و مصرف).

یکی از مهمترین مراحل ثبت شرکت های خصوصی، انتخاب و ثبت نام شرکت های خصوصی است. انتخاب نام برای مجموعه ها دارای قوانین و باید و نباید هایی می باشد که در ادامه بدان اشاره خواهیم نمود:
موارد مربوط به ثبت نام شرکت های خصوصی:

- در ابتدا توجه داشته باشید که نام شرکت های خصوصی می بایست حداقل از سه سیلاب اسم خاص که ریشه فارسی داشته باشد انتخاب گردد.
- طبق شئونات جمهوری اسلامی باشد.
- توجه داشته باشید که از نامهایی که پیش از این به ثبت رسیده است و یا اسامی که شباهت گمراه کننده ابه این اسامی دارد نمی توان استفاده نمود.
- در انتخاب نام شرکت خصوصی، پنج فرصت برای انتخاب نام به متقاضیان داده می شود که می توانند اسامی انتخابی خود را با ترتیب اولویت اعلام نمایند تا از میان آنها نامی که واجد شرایط می باشد انتخاب گردد.
- توجه داشته باشید که در صورتی که متقاضی از واژگانی مانند مهندسی استفاده نمایند می بایست مدارک تحصیلی مربوط ارائه گردد.
- در صورتی که در نام شرکت از اسم فامیل اشخاص استفاده گردد، برای افراد مسئولیت تضامنی ایجاد می نماید.
- در صورتی که که از عدد در نام شرکت خصوصی استفاده می شود می بایست به صورت حروف استفاده گردد.
- ازعناوین ایثارگران و شاهد و امثال هم که انحصاراَ تحت نظارت سازمان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد نمی توان در نام شرکت استفاده نمود.
- از عناوین های شعرا، دانشمندان و کاشفان معاصر نمی توان استفاده نمود.
- از این واژگان نیز نمی توان در انتخاب نام شرکت های خصوصی استفاده نمود: ملی – ایران – ملت – کشور – انتظام – نظام – نفت – پتروشیمی – دادگستر – بنیاد – سازمان – مرکز – بهزیست – بانک – بسیج – جهاد – آسانسور – آژانس – ایثار – ایثارگران – شاهد – شهید- آزاده – جانبازان – تکنو – فامیلی – فیلتر – نیک – باور – میکروبرد – تست – استار – تک – مدرن – پیک – امنیت – کارواش – فانتزی – شهروند – اقتصاد – میهن – جوانان – ایمان – دکوراسیون – هدف – سپاه – تکنیک – دیتا – تک نو – تکنولوژی – اورست – مونتاژ – ونوس – دفتر – ایتال – بیو – کنترل – متریک – مترلژی]]>
لینک 2020-09-22T09:06:14+01:00 2020-09-22T09:06:14+01:00 tag:http://binabli.ir/post/69 سامان حسنی sokootestantakrit11tehran-clinicthaqib sokootestan

takrit11

tehran-clinic

thaqib

]]>
لینک 2020-09-21T07:47:12+01:00 2020-09-21T07:47:12+01:00 tag:http://binabli.ir/post/68 سامان حسنی 0nline214shams3oo 0nline2

14shams

3oo


]]>
لینک 2020-09-20T07:39:22+01:00 2020-09-20T07:39:22+01:00 tag:http://binabli.ir/post/67 سامان حسنی biografiboran-barzanbuyalumawalletchemaztapehconcrete-daydownloaderhadram biografi
boran-barzan


buyalumawallet


chemaztapeh

concrete-day

downloaderha


dram]]>