امروز:

آئین نامه تاسیس پارک­های علم و فنّاوری

آئین نامه تاسیس پارک­های علم و فنّاوری  :پارک­های علم و فنّاوری به نمونه یکی از نهادهای اجتماعی تاثیر گذار در امر توسعه فنّاوری و به تبع آن و  توسعه اقتصاد دانش‌مدار و اشتغال‌زایی تخصصی مورد توجه بسیاری از کشورهای جهان واقع شده می باشد. پارک‌های علم و فنّاوری و  محیط‌هایی مناسب  جهت  می باشدقرار و حضور حرفه‌ای شرکت­های فنّاوری کوچک و متوسط و  واحدهای تحقیق و توسعه صنایع و  موسسه های پژوهشی می باشد که در تعامل سازنده با یکدیگر و با دانشگاه­ها به  امور­های فنّاوری اشتغال دارند. هدف نهائی این همنشینی و  ایجاد چشمه‌های فنّاوری و تسهیل فرآیند جذب و  ارتقا و انتشار آن می باشد به نحوی که تمامی و یا بخش‌های عمده‌ای از  امور­های منتهی به محصولات فنّاوری در این پارک­ها به صورت حرفه‌ای قابل  صورت دادن باشد. اهّم این  امور­ها شامل بازارسنجی و  ایده­ پردازی و  پژوهش علمی و  طراحی مهندسی و  نمونه­سازی و  طراحی صنعتی و  می باشدانداردسازی و  تدوین دانش فنی و  ثبت مالکیت فکری و  فروش و عملیات مستشاری بعدی  جهت  تحقق محصولات فنّاوری در عرصه تولیدات صنعتی و همچنین عرضه دیگر خدمات تخصصی می‌باشد. همکاری­های بین‌المللی  جهت  می باشدفاده از تجارب جهانی و همچنین حضور تاثیر گذار در بازارهای فنّاوری جهان از اهداف راهبردی پارک­های علم و فنّاوری  می باشد.

    پارک علم و فنّاوری : سازمانی می باشد که بوسیله متخصصین حرفه‌ای مدیریت می‌شود و هدف اصلی آن زیاد شدن ثروت در جامعه از  روش ارتقاء فرهنگ نوآوری و رقابت سازنده بین  شرکت­های حضور یافته در پارک و مؤسسه‌های متّکی بر علم و دانش می باشد.  جهت  دستیابی به این هدف و  پارک علمی جریان دانش و فنّاوری را در بین  دانشگاه­ها و  موسسه­های تحقیق و توسعه و  شرکت­های خصوصی و بازار به حرکت انداخته و مدیریت می‌کند و رشد شرکت­های متّکی برنوآوری را از روش مراکز رشد و فرآیندهای زایشی تسهیل می‌کند. پارک‌ها همچنین خدمات مناسب دیگری به همراه فضاهای کاری وتسهیلات باکیفیت بالافراهم می‌نمایند٫

    سازمان موسس(متقاضی) : سازمانی می باشد که متقاضی تاسیس پارک می باشند و تامین اعتبارات آن از مجاری دولتی و غیردولتی را به عهده می­گیرد.


نوشته شده در : چهارشنبه 20 تیر 1397  توسط : سامان حسنی.    نظرات() .

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic