امروز:

ضوابط شرکتهای تأمین دارایی

ضوابط شرکتهای تأمین سرمایه

در اجرای بند ۵ ماده ۴  قوانین  بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی  کشور ایران  مصوب آذرماه ۱۳۸۴ و  مقررات  شرکتهای تأمین دارایی موضوع بند ۱۸ ماده ۱  قوانین  مذکور و به شرح مواد آتی می باشد.

ماده ۱: اصطلاحات و واژه های تعریف شده در ماده ۱  قوانین  بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی  کشور ایران  مصوب آذرماه ۱۳۸۴ و  در این مقررات  به همان مفاهیم به کار می روند. واژههای دیگر نیز به شرح زیر تعریف میشوند:

۱ و   قوانین : منظور  قوانین  بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی  کشور ایران  مصوب آذر ۱۳۸۴ می باشد.

۲ و  قوانین: عبارت می باشد از همه مصوبات هیأت وزیران و  شورا و سازمان در مورد بازار اوراق بهادار و فعالان آن.

۳ و  سهامدار عمده: شخصی می باشد که از روش تملک مستقیم یا غیر مستقیم سهام شرکت تأمین دارایی بیشتر از ۱۰ درصد حق رأی  جهت  انتخاب مدیران این شرکت را در اختیار دارد.

۴ و  مجوز تأسیس: اعطای مجوز شورای عالی بازار بورس درخصوص تأسیس شرکت تأمین دارایی و موافقت با ثبت شرکت مزبور در مرجع ثبت شرکت ها.

۵ و  مجوز  امور: اعطای مجوز از سوی سازمان بازار بورس و اوراق بهادار  جهت  شروع  امور شرکت تأمین دارایی جدیدالتأسیس

ماده ۲:

جهت  تأسیس شرکت تأمین دارایی و  مؤسسین ابتدا  می بایست درخومی باشد خود  جهت  تأسیس شرکت را به همراه مدارک و اطلاعات زیر به سازمان ارایه دهند.

۱ و  نام پیشنهادی که دربرگیرنده نمونه ” شرکت تأمین دارایی ” باشد

۲ و  نوع شخصیت حقوقی مورد دید مؤسسین  جهت  تأسیس شرکت که می تواند به صورت سهامی (خاص یا عام) یا تعاونی سهامی عام باشد و نوع سهام نیز با نام باشد

۳ و  طرح اساسنامه شرکت

۴ و  مبلغ دارایی شرکت و چگونگی تأمین آن  شامل زمان بندی تأمین دارایی و  پیش بینی ترکیب سهامداران و  درصدی از دارایی شرکت که مؤسسین تعهد و پرداخت می کنند و  درصد نقد و غیر نقد آورده موسسین و مشخصات آورده غیر نقد

۵ و  هویت کامل و  اقامتگاه و  سوابق مؤسسین و نماینده آنها

۶ و  طرح تجاری شرکت شامل اهداف و  می باشدراتژیها و  برنامه های شرکت  جهت  ۳ سال  بعد از تأسیس و  ترازنامه پیش بینیشده  جهت  یک سال کامل شمسی و صورت سود و زیان پیشبینیشده  جهت  ۲ سال کامل شمسی  بعد از تأسیس شرکت

ماده ۳: درصورت تکمیل  شدن پرونده و  سازمان موظف می باشد ظرف مدت ۳۰ روز کاری مدارک و اطلاعات موجود در این پرونده را بررسی و در صورت احراز مقررات  زیر و  پیشنهاد صدور مجوز را  جهت  تصویب به شورا ارایه نماید.

الف) طرح اساسنامهی پیشنهادی  جهت  شرکت مورد تأیید سازمان باشد

ب) دارایی در دید گرفته شده  جهت  شرکت برابر یا بیشتر از حداقل دارایی تعیین شده توسط سازمان  جهت  شرکتهای تأمین دارایی باشد

ج) در صورتی که قسمتی از دارایی شرکت به صورت غیرنقد تأمین شود و  دارایی غیرنقد در رمی باشدای اهداف شرکت و  قابل می باشدفاده می باشند و می باشدفاده از آن در طرح تجاری شرکت پیش بینی شده باشد و از ۱۰% دارایی تجاوز  نکند .

ماده ۴: سهامدار عمده شرکت  بعد از تأسیس  می بایست به تأیید سازمان برسد.

ماده ۵:  بعد از ابلاغ مصوبه شورا درخصوص تأسیس شرکت و  مؤسسین  وظیفه دارند در مهلت های زیر شرکت تأمین دارایی را نزد مرجع ثبت شرکت ها ثبت نمایند و  در غیر این صورت مجوز تأسیس باطل خواهد شد.

الف) در صورتی که تأسیس شرکت منوط به عرضه عمومی سهام شرکت باشد و  ۹ ماه  بعد از ابلاغ مجوز تأسیس به مؤسسین.

ب ) در مواردی غیر از حالت(الف) و  ۶ ماه  بعد از ابلاغ مجوز تأسیس به مؤسسین


نوشته شده در : چهارشنبه 20 تیر 1397  توسط : سامان حسنی.    نظرات() .

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات